Podlaha vašeho vozidla je každý den vystavena mnohým zkouškám. Od rozlité kávy přes drobky z jídla až po bláto, všechno tohle může na čalounění vašeho auta zanechat odolné skvrny. Čalounění podlahy je také vystavené neustálému opotřebení a mohou se vyskytnout i různé trhliny či poškrábání. To je důvod, proč byste si do vašeho vozidla měli zakoupit kvalitní autokoberec. Autokoberce dokážou ochránit interiér vašeho vozidla před potravinami a vlhkostí, zatímco zabezpečují, že nečistoty zůstanou nedotčeny na jednom místě, aniž by se rozlezly všude kolem.

Autokoberců

Existuje mnoho odolných materiálů používaných pro výrobu autokoberců, které vyhovují různým podmínkám. Nejpopulárnější jsou tyto:

Gumový Autokoberec

Gumový autokoberec je vyroben z vodotěsné a silné směsi, která je odolnější jak ostatní typy autokoberců. Díky tomu je tím nejlepším autokobercem pro každé počasí. Gumový autokoberec se velice lehko čistí, jelikož na svém povrchu zachycuje vodu, cestní sůl i nečistoty.

Autokoberců

Gumové autokoberce jsou však ve srovnání s ostatními druhy nejdražší, dále platí, že se nemohou chlubit žádným stylovým dizajnem. Většinou jsou k dispozici pouze s klasickými vzory v jednoduchých barvách.

Obyčejný Autokoberec

Pokud jde o zachování čistoty v interiéru vašeho vozidla, největším problémem jsou vždy vlhkost a nečistoty. Obyčejné autokoberce jsou velice účinné při zachytávaní drobek kvůli jejich syntetickým vláknům.

Tyhle vlákna zadrží drobky na místě a koberec se tak jednodušeji čistí. Existuje mnoho typů, které mají vodu absorbující vlákna, což je nutností, když je venku bláto, nebo vlhko.

Autokoberec z Průhledného Plastu

Tyhle autokoberce se snadno pokládají a nejsou nákladní. Dokážou také odolat teplu a vodě a vy tak budete mít nohy v pohodlí. Nejvíc se hodí tehdy, kdy prší nebo sněží, protože dokážou zachytit vodu a bahno. Tyhle rohože bohužel nejsou z hlediska vzhledu ty nejlepší, které můžete na trhu najít.

3D Autokoberec

Jde o špičkové autokoberce, které dodají interiéru vašeho auta nádech prvotřídního vzhledu. Často jsou k dispozici v různých odstínech jako je černá, béžová a bronzová. 3D autokoberec dokáže univerzálně zapadnout do prostoru pro nohy ve vozidle a je navržen tak, aby odváděl nečistoty do drážek a abyste se při vyzutí cítili pohodlně. Kvůli jejich tendenci rychle se špinit však 3D autokoberce vyžadují pravidelné čištění.

Pokud vám záleží na atmosféře v interiéru a myslíte si, že se vám bude chtít pravidelně jej čistit, tak je 3D autokoberec přesně to, co potřebujete.

Kudrnatý Autokoberec

Jde o autokoberce, které jsou k dispozici v různých barvách. Co je dělá nejlepšími je to, že dokážou jednoduše nasáknout a zachytit vodu a zabezpečit její minimální únik, a to díky jejich kudrnatém povrchu. Výsledkem je, že si nevyžadují neustálé čištění jako jiné druhy podlahových rohoží.

Články ze stejné kategorie: