Při výběru světlometů pro vaše vozidlo existuje mnoho faktorů, které byste měli vzít v úvahu. V první řadě musí kupující pochopit komponenty světlometů, hlavní rozdíl mezi světlomety a jejich žárovkami a plusy a mínusy různých druhů žárovek. Vlastnící automobilů by také měli vědět, jak LED technologie vylepšuje evoluci světlometů a také faktory, které ovlivňují kvalitu LED žárovek pro světlomety při výběru jejich koupi. Kupující se také musí ujistit, že LED žárovky jsou kompatibilní s jejich vozidly a jsou zákonně povoleny. Kupující by také měli pouvažovat nad způsoby, jak přejít na LED světlomety pro optimální jízdu.

H7 LED světla

Druhy Žárovek do Světlometů

Existují dva druhy žárovek do světlometů a mezi ně patří žárovky s jedním paprskem a žárovky s dvojitým paprskem. Všechny světlomety by měli mít silnější a slabší louče (potkávací světla). Ostatní toho dosáhnou s využitím individuální žárovky, která je integrovaná pro tak nízkou tak i vysokou intenzitu světla, nazývá se dvojitý světlomet (Dual Beam).

H7 LED světla

Ostatní formy provedení mají 2 oddělené žárovky, jedna má nízkou a druhá vysokou intenzitu světla. Například žárovka H1 pro silný louč a H7 LED světla pro potkávací světla. H7 a H1 žárovky jsou klasické (Single Beam) žárovky.

LED Světlomety v Autech

LED světlomety v automobilech vytvářejí dostatek světla pro zvýšení viditelnosti. LED světlomety mají také určité vlastnosti, které souvisí se stylem, výkonem a číslem modelu.

  • Jas

    Lumeny jsou v podstatě míra, kterou se vyhodnocuje jas žárovek, typické LED světlomety mohou dosahovat kolem 3000 lumenů, ale je velmi důležité věnovat pozornost tomu, kolik lumenů žárovka využívá pro samotné svícení, protože svítivost se často ztrácí při tvorbě energie v procese svícení.

  • Výkon

    LED světlomety jako jsou LED světla mají za úlohu zlepšit výkon mnoha způsoby. Tyto světla produkují efektivní světlo, protože při procese svícení neemitují teplo. Téměř všechna energie spotřebovaná LED světlomety je využita pro emisi světla v porovnání s halogeny a technologií, která přeměňuje určitou hladinu energie na teplo. LED světlomety spotřebují méně energie v porovnání s některými technologiemi pro generování světla.

  • Stabilita

    Pokud jde o stabilitu LED světlometů, měli byste nejprve hledět na hledisko vodotěsnosti, nárazuvzdornosti a balastu. Výkonnější balast je obecně připojen k LED světlometům v krabici, což je pro LED světlomety důležité, abyste se vyhnuli poškození způsobeným různými změnami napětí, pro optimalizaci energetické účinnosti, pro tepelnou ochranu a nepřetržité svícení.

Odolnost proti nárazům je často přímo úměrná kvalitě materiálů žárovek a na celém pevném provedení pro snížení frekvence vibrací a dosažení funkce tlumení. Při jízdě autem se člověk často nevyhne nárazům. Nekvalitní světlomety se mohou dočasně vypnout, také může být ovlivněn uhel jejich svícení, což může negativně ovlivnit požitek z řízení.

Přečtěte si velmi informativní článek o autokoberců.

Články ze stejné kategorie: