Jak ochránit své auto před bouří

Zejména v posledních letech vzrostl počet vozů žádajících o pomoc při škodách způsobených atmosférickými vlivy o 15 % ve srovnání s počátkem roku 2000. Změna klimatu s tím má jistě hodně společného, ale další významný podíl na tom má špatná informovanost řidičů. Přemýšleli jste někdy o tom, jak těmto katastrofám předcházet? Samozřejmě ne ty atmosférické, máme na mysli poškození vozu. Koneckonců, většinou stačí dobrý kryt proti kroupám.

Krupobití: co to je

Ne každý má to štěstí, že může během bouřky zaparkovat své auto v garáži. Kryt proti krupobití je pro tyto lidi tím správným řešením.

Jedná se o fólii, obvykle vodotěsnou a polstrovanou, která slouží k tomu, aby při nárazu krupobití do vozu nedošlo k prasknutí oken nebo promáčknutí karoserie. Dovolte mi však, abych upřesnil, že úroveň ochrany, kterou poskytují kryty proti krupobití, závisí na typu krytu a velikosti krupobití.

Kryt proti krupobití vás zajistí proti všem nepříjemnostem počasí

Kryt proti kroupám pravděpodobně nezabrání škodám způsobeným velmi velkými kroupami, ale může výrazně snížit míru poškození.

Pokud jde o cenu, ta bude do značné míry záviset na kvalitě a vlastnostech potahu a na tom, zda je vyroben na míru, či nikoli. Ve skutečnosti je možná vysoká míra přizpůsobení, včetně materiálů a polstrování, jakož i způsobů připevnění k vozidlu.

Na co se zaměřit u krytů proti kroupám

Při nákupu krytu proti kroupám (Withcar online) je dobré zvážit následující vlastnosti výrobku.

Především obecná kvalita výrobku, jako je například střih, švy, schopnost roztažení, tloušťka polstrování a typ použitých materiálů. Je také dobré zkontrolovat, zda má dostatečné kotevní body, aby nedošlo k nárazu krytu do karoserie nebo ke ztrátě krytu při silném větru. Dále zkontrolujte kvalitu švů a předpokládanou životnost tkaniny, protože musí být schopna odolat nárazům a velmi silnému větru.

Krytu proti kroupám
Nátěry proti krupobití jsou vyráběny pro konkrétní typ vozu

Zvažte také velikost a hmotnost krytu proti kroupám. Vždy pamatujte na to, že v letních měsících nebo v době, kdy se nepoužívá, musí být řádně uskladněn. Uložení objemných potahů přímo v autě může být problematické, pokud nemáte dostatek místa v kufru nebo vyhrazený další prostor. Další věcí, kterou je třeba zvážit, je, zda výrobce potahu zaručuje také odolnost proti UV záření a zda je na výrobek poskytována záruka na výrobní vady.

Vyberte si kryt proti kroupám, který se dokonale přizpůsobí vozu: pokud je příliš velký, může se odklopit nebo odletět; pokud je příliš malý, nezakryje zcela spodní části panelů.

Kryty proti kroupám – tipy a rady

Dobrou radou je nacvičit si nasazování krytu bez ohledu na potřebu. Ve skutečnosti může trvat několik pokusů, než pochopíte, jak ji efektivně umístit bez většího úsilí. Při nasazování nebo snímání krytu se rovněž vyvarujte tahání krytu po zemi, protože by se na něm mohl zachytit písek nebo nečistoty, které by mohly poškrábat lak vozu. Uvědomte si, že těžší nebo objemné kryty na kroupy mohou vyžadovat více než jednu osobu k jejich umístění nebo sejmutí, a zejména k jejich složení před uložením.

Autopotah proti poškození krupobitím pro venkovní chránič do každého počasí Elegantní ochrana Plus

Pokud jej chcete uchovávat delší dobu, a to i za mírného deště, nezapomeňte kryt pro větší bezpečnost pravidelně sundávat, aby se vlhkost mohla odpařovat a nedošlo k poškození laku rzí nebo vlhkostí.

Jak ochránit své auto bez ohledu na ochranu proti krupobití

V těchto případech platí heslo: plánujte dopředu. Pokud jsou předpovězeny bouřky nebo špatné počasí, zařiďte, abyste zaparkovali auto pod střechou, zkuste odložit nebo posunout plánovanou cestu nebo se domluvte na použití alternativních způsobů dopravy.

Pokud se ocitnete uprostřed bouřky a nemůžete na své vozidlo umístit kryt proti krupobití, vyhledejte jiné možnosti, jako je kryté parkoviště, markýza na čerpací stanici, pod mostem apod. Bezpečnost by měla být vždy vaší nejvyšší prioritou, proto vyhledejte úkryt tam, kde nebudete působit problémy ostatním řidičům.

Nikdy neparkujte pod stromy: větve by mohly spadnout a poškodit vaše vozidlo.

Ujistěte se také, že se na takové události vztahuje vaše pojištění. Především buďte chráněni a v bezpečí.

Články ze stejné kategorie: